Milí Liquicitizens, následující řádky nepíšeme poprvé, ale stejně nás bolí u srdce. 20. března jsme se společně měli sejít na pražském výstavišti v Holešovicích a po dlouhém roce čekání si užít pořádnou dávku našeho oblíbeného drum & bassu. Na podzim jsme pevně věřili, že tentokrát už to konečně vyjde. Bezpečnostní opatření v České republice se ale bohužel nezačala zmírňovat, právě naopak. S jistotou nyní víme, že Liquicity 2021v březnu kvůli aktuálním opatřením nebude moci proběhnout, a proto jsme akci nuceni opět přesunout, tentokrát na 18. září 2021.

Liquicity si staví na transparentnosti, a proto k vám chceme být 100% upřímní – nejsme schopni vám slíbit, že akce na podzim proběhne. To ale neznamená, že se vzdáváme, i nadále budeme doufat a dělat vše, co je v našich silách, abychom se spolu potkali. Na line upu již tvrdě pracujeme a snažíme se ho potvrdit v takové formě, jakou jsme vám slíbili pro rok 2020. Jakmile budeme znát jeho finální podobu, budeme vás o ní a i o případných změnách informovat.

Liquicity se tedy přesouvá na nové datum 18. září 2021. Vaše vstupenky zůstávají v platnosti i na podzimní termín akce, pokud se však z nějakého důvodu nemůžete na akci dostavit, můžete si požádat o voucher, který lze uplatnit na nákup vstupenek na jakoukoliv Beatworx akci. O voucher si můžete zažádat až do 6. 8. 2021 tak, že na adresu info@goout.cz pošlete email s předmětem “Liquicity voucher”.

Děkujeme za pochopení,

s láskou, Liquicity Events

🇬🇧 Dear Liquicitizens, although we aren’t writing the following sentences for the first time, our hearts still hurt. On March 20, we were supposed to meet together at Expo in Holešovice and, after a long year of waiting, finally enjoy our favourite drum & bass. In the autumn, we truly believed that this time it would finally work out. Unfortunately, the safety measures in the Czech Republic have not begun to ease, on the contrary. We now know that Liquicity 2021 will unfortunately not be able to take place in March due to the current measures and we are therefore forced to move the event again, this time to 18th September 2021.

Liquicity values transparency, which is why we want to be 100% honest with you – we are not able to promise you that the event will take place in the autumn, however, it doesn’t mean that we give up. We will continue to hope and do everything in our power for us to finally meet together. We are already working hard on the lineup, and we are trying to confirm all the artists we promised you for 2020. As soon as we know the final form, we will inform you about it and any changes, if they occur.

Liquicity is therefore moved to a new date, 18. September 2021. Your tickets remain valid for the autumn date of the event, but if for some reason you can not attend the event, you can request a voucher which can be used for purchasing tickets to any other Beatworx event. To request a voucher email us at info@goout.cz with the subject “Liquicity voucher”. The latest day to do this is 7. 8. 2021.

Thank you for your understanding,

with love, Liquicity Events
Saturday, September 18th, 2021
21:00 - 06:00
Mala Sportovni Hala
Za Elektrárnou 170 00, 170 00 Praha 7-Bubeneč, Prague
Facebook
FEATURED

EVENTS

Receive a notification for new Liquicity Events near you

Select your topics of interest so you only receive emails you like.

Take Liquicity with you wherever you go with the official playlists.